Iedereen kan reizen: Red Light Jazz Radio
Anna van der Kruis, 25 maart 2026
Vorige week maandag presenteerden we onze website: iedereenkanreizen.com. Omdat we het niet alleen belangrijk vinden welke verhalen we vertellen, maar ook wie ze vertelt.
Vandaag gingen we daarover kort in gesprek op de radio.
Behind the scenes:

Tijd: 9u30

Plaats: Zeedijk, Amsterdam
Over onze website:
In het najaar van 2025 ontmoette journalisten Afke Laarakker, Qali Nur en ik wekelijks een groep jongvolwassenen van SAWA Collective en bezoekers van de Voorkamer om samen journalistieke verhalen te maken.
Waarom? Omdat het niet alleen belangrijk is welke verhalen we vertellen, maar ook wie ze vertelt. Hierover maakten we een multimediaal reisverslag: iedereenkanreizen.com. En sinds 16 maart is dat verslag officieel live! Hier kun je zien, lezen en horen wat wij van elkaar leerden en hoe waardevol co-creatie in de journalistiek kan zijn.
Dit project is onderdeel van de Incubator publieksbetrokkenheid van het Stimuleringsfonds voor de Journalistiek. Dank aan alle jongvolwassenen van SAWA en de bezoekers van de Voorkamer die met ons het gesprek aan wilden gaan. Aan Hafid, Hasan, Costas, Ahmed, Anas, Juma, Yahia, Hadir, Haroon en Emirhan, voor alles wat jullie met ons wilden delen.
En dank aan illustratoren Katja Fred en Conform Cox, zij maakten de waanzinnige live tekeningen bij onze bijeenkomsten en illustreerden de website. Webdesigners en developers Robin Janssen en Stijn Zwaard van Future Ready Design. En aan onze mentoren Jan Willem Francken en Robin Keeris.
Meer weten:
Over co-creatie? Over mijn ervaring als kunstenaar in de journalistiek? Of wil je met mij, of ons, samenwerken? Bekijk dan de website en/of reageer hieronder. Of stuur mij een PM.